Flowers
Nasze sukcesy
Nasi uczniowie to dzieci i młodzież wielu talentów. Biorą udział w konkursach sportowych, plastycznych, muzycznych, fotograficznych, czy językowych. Dumnie patrzymy, kiedy reprezentują szkołę na zawodach, festiwalach czy międzynarodowych wydarzeniach. Cieszymy się z tych dużych, ale wspieramy ogromnie także te małe sukcesy.
Nagrody i wyróżnienia dla szkoły
eTwinning
Projekty eTwinning stanowią ważny element edukacji w naszej szkole, co przypieczętowało uzyskanie Odznaki Szkoły eTwinning na lata 2021/2022. „Jagiellonka” znalazła się w gronie laureatów spełniając wszystkie wytyczone kryteria, gdyż intensywnie działamy w zakresie realizacji projektów eTwinning, praktyk cyfrowych, dbając jednocześnie o eBezpieczeństwo naszych uczniów. Projekty eTwinning to przede wszystkim współpraca i ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów.
Abhilasha 2020/2021
udział szkoły w międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez szkołę Lakshmipat Singhania Academy w Kalkucie, w Indiach. Jako jedyni z Polski znaleźliśmy się w gronie szkół z całego świata w wydarzeniu online na żywo, którego tematem przewodnim w tym roku było hasło Heal the World. Mogliśmy podzielić się elementem naszej polskości, jak i doświadczyć wspaniałej wymiany kulturowej.
Superkoderzy
nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Fundacji Organe #SuperKoderzy, który pozwala na rozwinięcie logicznego myślenia, pracy w zespole oraz pobudza kreatywność. Uczniowie będą uczyć się m.in. zasad programowania oraz robotyki, ale nie tylko!
Operon
Nasza szkoła uzyskała tytuł Skutecznej Szkoły w 2017 roku za zajęcie 1 miejsca w województwie kujawsko-pomorskim (oraz 10 miejsce w Polsce) w rankingu szkół podstawowych w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem „Gazetą Wyborczą” i British Council.
Orły Edukacji
Jagiellonka od 2019 roku jest również laureatem konkursu Orły Edukacji, który wyróżnia firmy cechujące sie profesjonalizmem, jakością usług biorąc również pod uwagę opinie użytkowników zamieszczone na portalach społecznościowych w Internecie
Irlandia w szkole
Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość brania udziału w bardzo wartościowych lekcjach kulturowych online, lekcjach językowych prowadzonych przez native speakera oraz brania udziału w konkursach.
Dbam o mój zasięg
Jagiellonka przystąpiła do projektu chcąc kultywować w uczniach nawyk wysyłania kartek i listów, podtrzymać tradycję i pokazać, że wysłana kartka sprawi adresatowi ogromną przyjemność.
BohaterON
Do tej pory nasza szkoła brała udział w projecie BohaterOn dwukrotnie. Wysyłanie listów do Powstańców poprzedziła seria zajęć o Bohaterach. Powstania Warszawskiego. W tym temacie uczniowie wykazują się empatią i wrażliwością, którą przelali pisząc listy do wybranego Powstańca. Niezwykłym było również otrzymanie odpowiedzi, przez co poczuliśmy się wyróżnieni.
Przybij 5
Coroczna akcja charytatywna Przybij 5 już od kilku lat jest stałym elementem przedświątecznej atmosfery w naszej szkole. Kadra pedagogiczna Jagiellonki i Piastusia łączy siły tworząc piękne kartki bożonarodzeniowe, które potem wystawiane są na sprzedaż wśród społeczności szkolnej i przedszkolnej za symboliczne 5 zł. Akcja cieszy się bardzo dużą popularnością. Zebrane fundusze pozwalają na zakup książek, przytulanek czy artykułów papierniczych dla małych pacjentów przebywających na Oddziale Dziecięcym w inowrocławskim szpitalu.
Finał WOŚP
Każdego roku chętni uczniowie naszej szkoły biorą udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli zbiórce publicznej na rzecz Fundacji. Uczniowie zasilają szeregi wolontariuszy i nie jest im straszny deszcz czy mróz - działają sumiennie, gdyż chcą osiągnąć cel!
Bicie rekordu z WOŚP
W roku 2018 Jagiellonka brała udział w rekordzie w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszyscy nasi uczniowie, nauczycieli oraz zaproszeni strażacy z OSP Jacewo wytrwale i z zaangażowaniem brali udział w aktywnej procedurze udzielania pierwszej pomocy.
Indywidualne nagrody i wyróżnienia
GEIST International Foundation
Marta, uczennica klasy 7 uczestniczyła w sesji How Far I have come: Impacts of Pandemic on my learning organizowanej przez GEIST International Foundation. Marta, w doborowym towarzystwie uczniów z różnych krańców świata, opowiedziała w j.angielskim o swoich doświadczeniach związanych z nauką w trudnym czasie pandemii. Udział w sesji brało ponad 70 osób!
Abhilasha 20201/2022
Trzy uczennice z klasy 6: Kasia, Agata i Marcelina miały przyjemność wziąć udział w międzynarodowym wydarzeniu online organizowanym przez szkołę Lakshmipat Singhania Academy w Kalkucie. W tym roku wydarzenie obchodziło swoją 25-tą rocznicę. Udział w transmisji online brało ponad 170 osób.Nasze dziewczyny wzięły udział w częściach artystycznych. Kasia zaprezentowała fajans - regionalną sztukę malowania porcelany, Agata pokazała jak stworzyć piękną folkową wycinankę, a Marcelina zaśpiewała "Czerwone jabłuszko”.
Koliber
Zuchenka Ania Ziaja z 7 WDH Płomienie zdobyła wyróżnienie w XXXVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „KOLIBER 2020” organizowanym przez Hufiec ZHP Bydgoszcz - Miasto.
Klimatyczna klasa
Uczniowie piątej klasy zajęli I miejsce w konkursie projektu Klimatyczna klasa organizowanym przez Uniwersytet Dzieci w 2018 roku, w kategorii "Ślad węglowy". Nagrodą oprócz dyplomu i gry dla całej klasy był udział reprezentacji klasowej w konferencji prasowej towarzyszącej szczytowi klimatycznemu ONZ w Katowicach, na której przedstawiono pomysł na zwycięską kampanię.
Moda Ekologiczna - strój patriotyczny
Nikodem, uczeń klasy I zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym "Moda Ekologiczna - Strój Patriotyczny", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w 2019 r. Nikodem zaprezentował strój Kujawiaka wykonany z materiałów wtórnych.
Sukcesy Pawła
Uczeń VIII klasy Paweł został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych organizowanym przez I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Paweł jest również Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z matematyki w roku 2020/2021, oraz finalistą Wojewódzkiego konkursu z j.niemieckiego w roku 2021
XXVII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Kopa
Już niemal tradycją stał się udział uczniów naszej szkoły w corocznym festiwalu KOPA. W roku 2020 dzieci z klas 1-3 zasilające szeregi kółka muzycznego, jak i zespół muzyczny Blue Note zajęły odpowiednie III miejsca w swoich kategoriach. W 2021 trzech uczniów reprezentowało „Jagiellonkę”. Wszyscy oni wśród 58 przesłuchiwanych uczestników zajęli miejsca na podium zwycięzców. I miejsce zdobyła Alicja Maślonik z klasy IV II miejsce zdobyła Marcelina Łysiak z klasy VI Wyróżnienie zdobyła Marysia Kosińska z klasy I
X Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żołnierskiej
Szkolny zespół muzyczny Blue Note zdobył III miejsce podczas przeglądu.
Irlandia Baśni i Legend
Konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Kultury Irlandzkiej, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Lenka zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej a Nikodem Wodziński uzyskał wyróżnienie od Konsulatu Honorowego Irlandii w Poznaniu.
Sukcesy Zuzi
Zuzia Szmyt, która trenuje akrobatykę już od kilku lat i to sześć razy w tygodniu ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wśród ostatnich warto wymienić jej wywalczone złoto wraz z drużyną podczas Festiwalu Sportu Fit Kids w Zblewie oraz II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce sportowej ,,Akro i Sól'' Inowrocław 2021.
Bezpieczne ciepło w Twoim domu
Borys Osiński zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym Bezpieczne ciepło w Twoim domu, który zorganizowany był w listopadzie 2019 dla Szkół Podstawowych w Inowrocławiu.
Zdrowa energia Inowrocławia
W konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Nagrodzonymi zostali: Blanka Partyka, która zajęła II miejsce, Kacper Kosiński na miejscu III oraz Wiktoria Bąkowska, która uzyskała wyróżnienie.
Sukcesy Marceliny
Ma na swoim koncie wiele sukcesów muzycznych, jak i sportowych (od lat trenuje karate). Wśród jej osiągnięć warto wymienić zdobycie m.in. III miejsca na XXVII Wojewódzkim Festiwalu „Szkolna scena piosenki i poezji”, czy też II miejsca podczas American-English Songs Festival. Do ostatnich jej sukcesów podczas turniejów karate należą m.in. I miejsce w kumite, a II miejsce w kata podczas II Kołobrzeskiego Turnieju Karate Kyokushin ''Morska Perła’’. W ubiegłym roku Marcelina brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Kata online. Brały w nich udział głównie kluby z USA ale również z Kanady, Kazachstanu, Wenezueli, Republiki Południowej Afryki i z Polski brały udział tylko 4 osoby w tym Cysia która zajęła 1 miejsce!
Sukcesy Piotra
Piotr, podobnie jak jego rodzeństwo karate trenuje od kilku lat. Jest utalentowany i bardzo często z turniejów wraca jako zwycięzca na podium. Do ostatnich sukcesów Piotra należy m.in. zdobycie srebrnego medalu podczas XIII Otwartych Mistrzostwo Województwa Lubuskiego o Puchar Burmistrza Kożuchowa, złoto podczas II Kołobrzeskiego Turnieju Karate Kyokushin Morska Perła w kumite czy również złoto podczas XXII Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Józefowa w kat. juniorzy 15-15 lat.
Sukcesy Madzi
Madzia, utalentowana muzycznie i sportowo odniosła już wiele sukcesów. Karate trenuje od dziecka, a z turniejów prawie zawsze wraca z medalami. Do ostatnich jej sukcesów należy zdobycie III miejsca w kumite podczas III Turnieju Karate o Puchar Wójta Gminy Wijewo, czy I miejsca w II Pucharze Beskidów w Karate Kyokushin w Bielsko-Białej w kategorii kumite dziewcząt w wieku 12-13 lat.
Sukcesy Ani
Ania Stasińska może pochwalić się już kilkoma sukcesami w dyscyplinie sportowej karate - mimo tak młodego wieku! Do ostatnich sukcesów Ani należy zdobycie złotego medalu w Kumite bez kontaktu podczas II Kołobrzeskiego Turnieju Karate Kyokushin Morska Perła
Mikołajkowy Turniej Akrobatyczny 2020 Akro-Sól
Amira Osińska - III miejsce w swojej kategorii wiekowej Ania Ziaja - I miejsce w swojej kategorii wiekowej
Sukcesy Lii
Lia Spajer już w tak młodym wieku odnosi wspaniałe sukcesy w karate. Warto wspomnieć np. o I miejscu w kat. kata podczas Turnieju Karate RANDORI CUP II w Radomsku czy II miejscu kata kategoria dziewcząt 8-9 lat i II miejsce Kumite lekki kontakt dziewczynek 8 lat podczas II Kołobrzeskiego Turnieju Karate Kyokushin Morska Perła.
Wielka Liga Czytelników 2020
W konkursie czytelniczym nasi uczniowie zdobyli następujące wyróżnienia: Jakub Augustyniak z klasy III zdobył Tytuł Mistrza Powiatu Milla Keiling z klasy I zdobyła Tytuł I Wicemistrza Powiatu Michał Droszcz z klasy I zdobył Tytuł I Wicemistrza Powiatu Paweł Smoliński z klasy VII zdobył Tytuł I Wicemistrza Powiatu
Sukcesy Milli
Nasza urocza uczennica od najmłodszych lat uwielbia taniec. Uwielbia to co robi i jeszcze jest za to nagradzana! Od kilku lat wraz ze swoją koleżanką z klasy, Emilką zasilają taneczne szeregi Szkoły Tańca Raz Dwa Trzy w Inowrocławiu. Podczas Ogólnopolskiejo Festiwalu Tańca w Pniewach zdobyła ze swoją formacją 1 miejsce. Milla dodatkowo ze swoją partnerką ze szkoły tańca Lilianą wytańczyły złoto w kategorii Duet art dance 8-9 lat debiuty. Innymi sukcesami było m.in. 4 miejsce w kat. Formacje Show 9-11 lat w Bygoszczy i turniej Fale Loki Koki Dance Festiwal, czy też złoto podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Raz Dwa Trzy Dance With Me. Milla również w duecie z partnerką sięgnęła po srebro w kategorii Jazz Dance Duety 9-11 lat.