Flowers
Nasza kadra
Nauczyciele Niepublicznej Szkoły “Jagiellonka” wyróżnia pasja do zawodu, wspólne cele i partnerstwo wobec uczniów. Dbają o swój rozwój zawodowy oraz o to, by uczniowie zdobywali wiedzę w urozmaicony sposób. By szkoła nie była tylko obowiązkiem, ale też zapewniała rozwój społeczny i intelektualny.
Karolina i Hubert Ojczenasz

Od wielu lat związani z branżą edukacyjną, najpierw jako nauczyciele, a następnie jako właściciele przedszkola. Pomysł otwarcia szkoły był połączeniem pasji do nauczania oraz troski o dobrą edukację własnych dzieci. Chcieli stworzyć dla nich oraz innych uczniów szkołę bez przemocy, gdzie każdy uczeń otoczony jest opieką zarówno w obszarach, w których potrzebuje wsparcia jak i ze względu na swoje szczególne uzdolnienia. Marzą o tym, żeby każde dziecko czuło się ważną osobą w szkole. Jednym z priorytetów naszej placówki jest również nauka języka angielskiego w sposób, który nie tylko da wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. Będąc nauczycielami i rodzicami jednocześnie starają się spełniać oczekiwania uczniów i rodziców, którzy  kierują się podobnymi wartościami.

Aleksandra Cichowlas
nauczyciel języka polskiego, wychowawca klasy 8

Ma za sobą studia wyższe i podyplomowe na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ; w pięknym, klimatycznym miejscu, pełnym historii, zabytków i wspomnień.

Po studiach podjęła interesującą pracę w Ilustrowanym Kurierze Polskim, później zainteresowała się teatrem lalkowym w Młodzieżowym Domu Kultury, wreszcie przez kolejnych wiele lat z satysfakcją pracowała z młodzieżą w inowrocławskich szkołach średnich.

Trzy lata temu podjęła się zupełnie nowego doświadczenia w pracy z dziećmi w NSP „Jagiellonka”. Wyjątkowa i pełna przemiłych niespodzianek praca z najmłodszymi.

Prywatnie dzieli swe zainteresowani między literaturą, malarstwem, fascynacją ptakami i muzyką ale potrafi też wywiercić dziurę w ścianie, namalować obrazek i naprawić kran.

Marika Gałek
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy 3

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog oraz socjoterapeuta. Z NSP Jagiellonka związana od początku jej istnienia. Ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Współtwórczyni autorskiego “Programu Rozwijania Uzdolnień Matematycznych dla klasy drugiej” wg. koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Nagrodzona tytułem “Belfer Roku 2015/2016” w powiecie inowrocławskim. Czas wolny spędza aktywnie. Uwielbia zwierzęta oraz piesze, górskie wędrówki.

Maria Graczyk
nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciel mianowany, nauczyciel edukacji przedszkolnej i języka angielskiego w Przedszkolu Niepublicznym Piastuś w Inowrocławiu od 2014 roku. Prowadziła zajęcia dydaktycze, wychowawcze, opiekuńcze, współpracowała z nauczycielami, rodzicami, prowadziła innowacje: kodowanie i programowanie oraz prawa dziecka, czytelnicze, patriotyczne i preorientacje zawodowe. Była koordynatorką projektów edukacyjnych Mały Miś w świecie wielkiej literatury Anety Konefał i Piękna nasza Polska cała Ludmiły Fabiszewskiej.

Jej główne zainteresowania to książki, koty, kodowanie i programowanie, projekty edukacyjne, a wolnych chwilach dzierganie na drutach.

Głównym celem jej pracy zawodowej od wielu lat jest zwracanie szczególnej uwagi na sferę emocjonalno-społeczną dzieci – dostrzeganie każdego dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Okazywanie mu ciepła i poczucia, że jest akceptowane i rozumiane takie, jakie jest. Praca w Piastusiu jeszcze bardziej wzbogaciła jej doświadczenia w zakresie holistycznego rozwoju dzieci. W kontaktach z dziećmi stara się traktować je w sposób partnerski, pełen szacunku, a jednocześnie niepozbawiony humoru.

Ewa Kasprzak-Czerwińska
nauczyciel informatyki i matematyki, wychowawca klasy 4

Absolwentka Szkoły Medyczno-Społecznej na kierunku terapia zajęciowa. Ukończone studia na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z diagnozą pedagogiczną uzupełnione studiami magisterskimi na UKW z pedagogiki opiekuńczej. Oligofrenopedagog i terapeuta NeuroTaktylny. Kwalifikacje zawodowe poszerza poprzez udział w licznych szkoleniach i kursach.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała kolejno pracując: Domu Opieki dla dzieci i młodzieży w Grabiu, Ośrodku Rewalidacyjno-wychowawczym „Tęcza” w Toruniu, Przedszkolu Jaś i Małgosia w Inowrocławiu, Ośrodku Rehabilitacyjnym w Toruniu. Od 2014 roku jest nauczycielem naszej placówki a od roku 2015 również pracuje jako pedagog i terapeuta w Kujawskim Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu.

Kiedy nie jest w pracy można ją znaleźć w domu wśród rodziny, z książką na kolanach lub w ogrodzie gdzie przesadza kwiaty. Często też oddaje się malarstwu lub rękodziełu. Uwielbia czas gdy może spacerować po plaży lub gdy jej kotka Shelly mruczy leżąc obok.

Krzysztof Kosiński
nauczyciel muzyki i języka polskiego, wychowawca klasy 5

Krzysztof Kosiński – muzyk multiinstrumentalista, polonista, socjoterapeuta, animator kultury,  autor programu „Twórcza Młodość”.

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 2004 r.  jako wychowawca w Domu Dziecka, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, Ośrodku Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień ale także jako instruktor muzyczny w Domu Kultury i realizator dźwięku.  Pasjonat Karkonoszy, fotografii  i wycieczek rowerowych. Prywatnie udziela się w kilku zespołach muzycznych jako gitarzysta i basista. Jest współautorem piosenek na kilku płytach muzycznych zespołów, w których się udzielał, oraz jednej płyty autorskiej „Muzyka Tła”. Jest też montażystą kilku filmów pełnometrażowym oraz autorem muzyki filmowej.  Laureat VII International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie” 2019.

Zawodowo prowadzi kilka młodzieżowych, dziecięcych zespołów muzycznych o charakterze instrumentalno-wokalnym. W NSP Jagiellonka, oprócz nauczania muzyki prowadzi dwie grupy muzyczne – młodsza (ukuleliści) i starsza (zespół wokalno-instrumentalny Blue Note)

Monika Ławińska
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy 2

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagog, socjoterapeuta, bibliotekarz. Aktywnie rozwija się w harcerstwie jako podharcmistrzyni, drużynowa 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Płomienie oraz administrator ewidencji Hufca ZHP Inowrocław. Kilkukrotna Szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat działa w wolontariacie prowadząc różne akcje charytatywne, w których uczestniczą moi uczniowie. Jedna z akcji to „Nie bądź kapslem, zbieraj plastikowe nakrętki”. Współtwórczyni autorskiego “Programu Rozwijania Uzdolnień Matematycznych dla klasy drugiej” wg. koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Chętnie angażuje się w pomoc na rzecz zwierząt w schroniskach. Współpracuje z inowrocławskimi instytucjami. Interesuje się sportem, głównie siatkówką, jazdą na rowerze, pływaniem. W wolnych chwilach lubi spacerować i czytać książki, a jej życiowe motto to „Nic się nie dzieje bez przyczyny”.

Stella Tomkiewicz
nauczyciel religii, nauczyciel WDŻ

Jest katechetą od 2003 roku. Bardzo lubi swoją pracę, która sprawia jej dużo radość i satysfakcji. Wykonując swoje obowiązki stara się realizować słowa św. Jana Pawła II skierowane do katechetów: „Każdy katecheta musi troszczyć się usilnie, aby poprzez swoje nauczanie i swój sposób życia przekazywać naukę i życie Chrystusa. Niech nie zatrzymuje na sobie samym, na swoich osobistych poglądach i własnych postawach myślowych.”

W wolnym czasie lubi spacery, jazdę samochodem oraz spontaniczne wyjazdy „w Polskę” ????. Lubi czytać książki dotyczące losów Polaków w czasie II wojny światowej i powojennej Polsce.

Natalia Walczak Kucharska
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i historii, wychowawca klasy 1

Z wykształcenia nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, oligofrenopedagog oraz nauczyciel historii. Ukończyła liczne kursy i szkolenia poszerzające kompetencje, dotyczące innowacyjnych metod nauczania, nauki muzyki, terapii ręki, funkcjonowania dzieci ze spectrum autyzmu itp. W naszej szkole prowadzi kółko muzyczne dla klas 0-3.

Praca z dziećmi daje jej dużą radość i satysfakcję. Twierdzi, że aktywne uczestniczenie w ich rozwoju jest dla niej niesamowitym przeżyciem, siłą napędową do działania.

Prywatnie podróżniczka, miłośniczka muzyki, książek, zwierząt oraz młoda mama.

„Praca i duma z tego co się robi jest źródłem szczęścia i powinna nim być”
(Mahatma Gandhi)

Joanna Wodzińska
nauczyciel języka angielskiego i plastyki

Nauczyciel mianowany, ukończyła studia magisterskie na wydziale UMK w Toruniu. Odkąd pamięta zawsze uwielbiała dzieci i miała do nich podejście. W trakcje pobytu w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych doskonaliła język uczęszczając na zajęcia oferowane przez m.in. EMORY University oraz UCLA. Od 2011 jej praca skupia się na codziennej nauce języka angielskiego oraz plastyki.

Praktykuje zasadę, że nauka języka powinna odbywać się poprzez wszystkie zmysły, a nie tylko z książek, dlatego też na jej zajęciach spotkamy elementy muzyki, plastyki, informatyki czy przyrody. Jest też czynnym członkiem programu eTwinning, realizuje z uczniami międzynarodowe projekty edukacyjne. Nie cierpi bezczynności – zdecydowanie woli działać i angażować w swoje pomysły uczniów!

Przyznaje, że ma sentyment do Zakopanego i serialu „Przyjaciele”.

Kamil Wodziński
nauczyciel geografii i języka angielskiego, wychowawca klasy 6

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W „Piastusiu” i „Jagiellonce” od 2015 roku, wychowawca klasy VI.

Fascynuje się technologią i wszelkimi nowinkami technicznymi, które wykorzystuje podczas zajęć. Wierzy, że jest to świetny sposób aby poprzez zainteresowania młodzieży zachęcić ich do nauki języka obcego. Na zajęciach oprócz przeróżnych aplikacji pojawiają się również m.in. „Minecraft: Education Edition”, Ozoboty, wirtualna/rozszerzona rzeczywistość, czy kody QR. W swojej pracy, zwłaszcza z uczniami klas starszych, stawia na ich samodzielność, opiera pracę na projektach i stara się doskonalić w uczniach umiejętność wyszukiwania i wykorzystywania informacji.

W wolnej chwili lubi obejrzeć mecz koszykówki, jeździć na rowerze, czasem majsterkować. Relaksuje się graniem na gitarze basowej.

Marta Dzielak
nauczyciel wychowania fizycznego, wychowawca klasy 7

Ukończyła studia wyższe na kierunku wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ma za sobą także studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu.

Pracę w NSP Jagiellonka rozpoczęła na ostatnim roku studiów magisterskich, łącząc jednocześnie pracę, studia oraz sport. W 2020r. ukończyła program edukacji wojskowej dla studentów Legia Akademicka. Od dziecka związana ze sportem przede wszystkim z karate i biegami, w których wciąż się rozwija jako sportowiec. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy w karate, wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz Rektora UKW za wysokie wyniki sportowe.

Oprócz nauczania wychowania fizycznego prowadzi zajęcia dodatkowe z karate w Piastusiu i Jagiellonce. Pragnie zaszczepić w dzieciach miłość do sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Justyna Ceglarska
nauczyciel techniki

Techniki uczy od 2004 roku. Ukończyła również studia z przedmiotów przyrodniczych. Na zajęciach lekcyjnych stara się, aby uczniowie wykonywali jak najwięcej prac manualnych, tak aby było to dla nich odstresowaniem od innych obowiązków szkolnych.

W wolnym czasie lubi wycieczki piesze i rowerowe.

Irmina Rzadkowalska
nauczyciel edukacji przedszkolnej

Nauczyciel edukacji przedszkolnej. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nauczyciel i wychowawca z piętnastoletnim stażem pracy. Prowadzi również zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

 

W pracy dąży do pełnienia roli „nauczyciela – przewodnika”, którego cechuje autentyczność , za którym dzieci chcą podążać i którego chcą słuchać. Ze swoich działań wyciąga wnioski, aby to co robi przynosiło efekty i sprawiało jej radość i satysfakcję. Niezwykle ważna jest dla niej współpraca z zespołem oraz z rodzicami. Stara się dbać o rozwój zawodowy biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach. Prywatnie mama dwójki dzieci i miłośniczka podróży.

Denisa Pawłowska
nauczyciel j. niemieckiego
Absolwentka filologii germańskiej ze specjalnością językoznawczą, kulturoznawca o specjalizacji „Film i nowe media”, italianistka, tłumacz.
Na swoim koncie ma liczne kursy ukończone w Polsce, Niemczech i Włoszech. Jest doświadczoną i czynną zawodowo lektorką języków obcych. Od wielu lat zajmuje się nauczaniem dzieci oraz młodzieży, sukcesywnie prowadząc zajęcia indywidualne.
Nauka, w szczególności języka niemieckiego w tej Szkole stworzona jest z pasji i nieustającym zaangażowaniem w udoskonalanie umiejętności językowych. Lekcje skierowane są dla uczniów w celu uzyskania przez nich podstawowej wiedzy i rozwijania posiadanych umiejętności językowych.
W wolnym czasie uwielbia poznawać różne języki i kultury. Pracę dyplomową pisała o wpływie języków sąsiadujących na język(i) obowiązujące w Austrii. Prywatnie rozwija swoje zainteresowania – oprócz języków obcych pasjonuje się szeroko pojętą sztuką muzyczną (śpiewa, pisze teksty, zajmuje się produkcją teledysków, mixem&masteringiem piosenek), pisze wiersze i opowiadania, a ponadto uwielbia podróżować, czytać książki o Indianach i tworzyć indiańską biżuterię. Od zawsze zakochana we Włoszech; w ich historii, muzyce, kuchni i krajobrazach.
„Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro” ~ (Jan Paweł II