Projekty

Projekty z Fundacji Uniwersytet Dzieci
Nauczyciele naszej szkoły realizują projekty Fundacji Uniwersytet Dzieci na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęcamy dzieci do rozwoju i poznawania świata. Realizujemy nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać.
Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować"
Nasi uczniowie począwszy od pierwszoklasistów zapoznają się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uświadamiamy, jak ważne jest podjęcie działań, które mogą uratować życie drugiemu człowiekowi. Zależy na, aby w uczniach kształtować obywatelski obowiązek, aby mieli pewność co do swoich umiejętności. Dzięki programowi WOŚP dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja
Projekt polega na kształtowaniu postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, rozbudzaniu w nich wiary w siebie oraz własne możliwości. Zależy nam na tym, żeby dzieci rozumiały swoje emocje i uczucia innych osób.
„Czytam z klasą. Lekturki spod Chmurki”
Projekt polega na ukazaniu dzieciom problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko to w towarzystwie ciekawej lektury.
Projekty międzynarodowe eTwinning
Projekty międzynarodowe są realizowane w naszej szkole od samego początku. Projekty uatrakcyjniają zajęcia, ale przede wszystkim poszerzają uczniowskie horyzonty, otwierają naszych podopiecznych na nowe kultury, uświadamiają, że język angielski to podstawa komunikacji. Dzięki projektom uczniowie mają okazję nawiązać nowe znajomości, doskonalić język, gramatykę i słownictwo dzięki ciekawym zadaniom i tematom oraz pielęgnować współpracę w grupie. Dzięki współpracy projektowej eTwinning nawiązały się również przyjaźnie nauczycielskie, które trwają do dziś, a nauczyciele pełni pasji realizują kolejne projekty - i z nowymi i już z zaprzyjaźnionymi od lat partnerami. Nasze projekty otrzymują ogólnopolskie oraz europejskie Odznaki Jakości eTwinning.
Irlandia w Szkole
Projekt ma na na celu przybliżenie uczniom kultury, historii i tradycji Irlandii. Podczas nauki zdalnej w tym roku mieliśmy przyjemność korzystania z tematycznych lekcji online z okazji, np z okazji Dnia św. Patryka, o święcie zmarłych - Samhain, o Zielonych Świętach, czy też o irlandzkich kobietach, irlandzkich baśniach i sportach. Zajęcia są angażujące i ciekawe dla uczniów, prowadzone w języku dostosowanym do grupy wiekowej. W ubiegłych latach mieliśmy przyjemność uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w j. angielskim przez Trevora, rodowitego Irlandczyka. Nasi uczniowie biorą również udział w konkursach organizowanych przez FKI
Nice to e-meet you
W tym roku szkolnym mieliśmy możliwość wzięcia udziału w tym międzynarodowym projekcie, który polega na uczestnictwie w lekcjach online z uczniami z innych krajów. Tym samym była to znakomita okazja to zapoznania się z kultura, językiem i historię innych krajów, a przy tym uczniowie doskonalili umiejętności mówienia, wypowiadania się w j. obcym, prezentowania i rozumienia ze słuchu. Łączyliśmy się na zajęcia m.in. z uczniami z Mauritusa, Teneryfy, Kolumbii, Meksyku, Turcji, Indii, Rosji czy Rumunii.