Zajęcia pozalekcyjne

Poniżej znajdziecie listę zajęć pozalekcyjnych prowadzonych w Jagiellonce w Inowrocławiu. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: mamy coś dla umysłów ścisłych, ale również dla dusz humanistycznych. Wszystkie zajęcia prowadzone są w budynkach szkoły przy ul. Jagiellońskiej.

Kółko muzyczne
Zajęcia dla uczniów z klas 0-3, którzy wykazują zainteresowanie muzyką i lubią śpiewać. Repertuar stanowi muzyka popularna, ale również dzieci zaznajamiane są z twórczością uznanych już artystów. Zajęcia prowadzi Natalia Walczak.
Zajęcia wyrównawcze
Zajęcia, których celem jest wspieranie uczniów mających trudności w nauce, wyrównanie szans edukacyjnych. Są to w założeniu zajęcia dla uczniów, którzy z różnych przyczyn nie radzą sobie z opanowaniem wiadomości i umiejętności opisanych w podstawie programowej.
Rozwijające z matematyki
Zajęcia dla uczniów przejawiających uzdolnienia matematyczne. Mają na celu doskonalić zdobyte umiejętności i poszerzać wiedzę z zakresu matematyki, przygotować uczniów do konkursów, rozwijać logiczne myślenie.
Zajęcia aktorskie
Zajęcia obowiązkowe dla uczniów w klasie 1, a dodatkowe dla uczniów pozostałych klas. Podczas zajęć uczniowie nabywają wiele nowych umiejętności, pracują nad emisją głosu, teatralnym ukazywaniem emocji, modulacji mowy i artykulacji oraz w ćwiczenia świadomego oddechu. Zajęcia prowadzi aktor telewizyjny i teatralny oraz wokalista Dawid Kartaszewicz.
Nauka gry na ukulele
Zajęcia dla uczniów klas pierwszych, którzy chcieliby zagłębić tajniki gry na tym niewielkim instrumencie strunowym. Zajęcia mają charakter rocznego kursu prowadzonego przez Krzysztofa Kosińskiego.
Zespół muzyczny Blue Note
Zajęcia dla miłośników muzyki, gdy na instrumentach i śpiewu dla uczniów klas starszych czyli 4-8 prowadzone przez Krzysztofa Kosińskiego. Zespół istnieje od 2019 roku i od tej pory jego członkowie biorą udział w różnego rodzaju konkursach, czy też stanowią oprawę muzyczną w czasie wydarzeń szkolnych czy konferencjach.
Zbiórki 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej dla klasy 1, 4 i 7
Nasza szkolna drużyna harcerska, działa czynnie od 6 października 2017 r. Harcerze i zuchy spotykają się na zbiórkach by wspólnie poznawać harcerski świat, zdobywają sprawności i wiedzę, np. o topografii czy o samarytance. Harcerze jeżdżą na biwaki, rajdy, obozy, biorą udział w manewrach i grach terenowych. Pod czujnym okiem druhny Moniki Ławińskiej mogą rozwijać swoje różne ukryte umiejętności świetnie się przy tym bawiąc.
Szachy
Zajęcia dla uczniów chcących rozwijać twórcze myślenie, realizację obranych strategii oraz pozwalają doskonalić koncentrację.