KOPA 2023
23 stycznia 2023r

W tym roku odbył się już XXIX Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOPA 2023”. Wśród 60 podmiotów wykonawczych znaleźli się również uczniowie NSP „Jagiellonka” w Inowrocławiu. Wracamy w glorii i chwale zdobywając cały pakiet nagród stając na podium każdej z kategorii, w których występowaliśmy. 

I tak na sam początek główną nagrodę, I miejsce w kategorii wokalno instrumentalnej klas IV-VII zdobył szkolny zespół Blue Note prowadzony przez Krzysztofa Kosińskiego.

Nagrodę również otrzymał w kategorii zespoły środowiskowe zespół Kłopocianie, w którym gra uczeń klasy V – Mikołaj M. 

W kategorii Szopka Bożonarodzeniowa praca Mai N. z klasy I otrzymała wyróżnienie. Opiekunem Mai w pracy była Stella Tomkiewicz.

Po przerwie i obradach jury przyszła kolej na najmłodszych solistów klas I-III. Nasze dwie uczennice – pierwszoklasistka Julia P. i Maria – uczennica klasy III, prowadzone przez Natalię Walczak-Kucharską wywalczyły swoim występem dwa wyróżnienia. 

W kategorii klas IV – VI Jagiellonkę reprezentowali: Dominik z klasy V, który śpiewał akompaniując sobie na pianinie oraz Alicja z klasy VI, która swoim występem zdobyła II miejsce. Opiekunem Alicji i Dominika jest Krzysztof Kosiński. 

W najstarszej kategorii szkół podstawowych na scenie zaprezentowały się:

Amelia z klasy VII, która debiutowała na konkursie wokalnym prowadzonym na żywo. Opiekunem Amelii jest Anna Kosińska. Po Amelii wystąpiła z brawurową piosenką świąteczną ósmoklasistka Marcelina, której opiekunem jest Krzysztof Kosiński. 

Wszystkim laureatom i występującym gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wraz z radością z muzykowania.

GALERIA ZDJĘĆ

KLIP DO WYSTĘPÓW